سونگکران، جشن سال نوی تایلند

۲۱ فروردین ۱۴۰۳ ۳ دقیقه

آب بپاشید که خوش یمن است!

اگر عاشق آب‌تنی و شادی باشید باید ۱۳ام تا ۱۵‌ام ماه آوریل که همزمان با جشن سال نو در تایلند هست به این کشور زیبا سفر کنید! سونگکران قبل از اینکه جشنی برای گردشگران باشد، جشن سال نوی تایلندی‌ها به شمار می‌رود.


جالب است بدانید جشن سونگکران یا جشن آب در فرهنگ و آداب و رسوم مردم تایلند یک نوع جشن بازدید از معابد و یا خونه تکونی محسوب می‌شود و آب پاشیدن مردم به همدیگر نیز بی دلیل نبوده است. آب در تایلند نمادی از پاکی و تمیزی از بدشانسی‌ها هست و همینطور مردم تایلند معتقدند که آب بدشانسی سال گذشته رو شسته و بر همین اساس تایلندی‌ها می‌توانند با شروع سال نو یک شروع تازه در زندگی‌ خود داشته باشند.

یکی از کارهای جذاب این جشن نیز ریختن آبی معطر توسط جوان‌ها همراه طلب دعا به دست سالمندان است! همچنین تایلندی‌ها در حین این جشن به دیدن بزرگان فامیل و دید و بازدیدهای خانوادگی می‌پردازند. در ادامه با سه روز جشن آنچه مردم تایلند در این روزها انجام می‌دهند بیشتر آشنا می‌شوید.

روز اول: این روز جشن، مخصوص سالمندان است و جوان‌های تایلندی آبی معطر را به دست سالمندان می‌ریزند و از آن‌ها می‌خواهند تا برای ‏خوشبختی‌شان دعا کنند.

روز دوم: این روز جشن، روز عبور از سال قدیم به سال جدید محسوب می‌شود. در این روز تایلندی‌ها معابد و تندیس‌های بودا را نیز تمیز می‌کنند.

روز سوم: این روز جشن، مخصوص سال جدید و روز اصلی جشن برای تایلندی‌ها به شمار می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *