با حیوانات خانگی سفر نکنید؛ مگر…

۲۳ دی ۱۴۰۲ ۳ دقیقه
 
مدت‌هاست که دیگر حیوانات خانگی عضوی از خانواده ما شده‌اند و دلبستگی به آنان آنقدر زیاد هست که نمی‌توان در هنگام تصمیم گیری برای سفر به آن‌ها فکر نکرد. قطعا شما هم به این فکر کرده‌اید که آیا می‌توان حیوانات دوست داشتنی خود را همراه‌تان به سفر به ویژه سفرهای هوایی ببرید. پس شاید برایتان جالب باشد که بدانید سفر هوایی با حیوان خانگی‌تان کار سختی نیست و براحتی امکان‌پذیر است؟! همراه عمونوروز باشید تا در این مقاله با نکات و شرایط حمل حیوانات خانگی در سفرهای هوایی اشنا شوید و سفرهای خود را از این پس همراه عزیزان دلبندتان با خیالی آسوده تجربه کنید!
 
در ابتدا باید بدانید که شرکت‌های هواپیمایی برای راحتی مسافران و حیوانات خانگی در طول سفر قوانین خاصی وضع کرده‌اند که بهتر است قبل از سفر از آن‌ها اطلاع داشته باشید.
شما می‌توانید پت‌ها یا حیوانات خونگی‌تان را به دو روش “حمل به صورت همراه”(عموما خارج از قسمت کابین) و “حمل به صورت غیرهمراه” و از طریق پایانه‌های باربری یا اصطلاحاً کارگو با هواپیما جابه‌جا کنید.
 
  • اولین قدم برای حمل حیوان با هواپیما گرفتن کد AVIH هنگام خرید بلیط است.
  • براساس قوانین ایران هر مسافر حداکثر دو قلاده سگ یا گربه و ده قطعه پرنده تزئینی را می‌تواند همراه خود در قسمت بار هواپیما حمل کند.

  • قفس حیوانات در طول پرواز باید قفسی بدون چرخ، دارای ابعاد مناسب و منافذ کافی برای تهویه هوا باشد.
  • با توجه به آن‌که تحویل حیوانات به باربری زمان‌بر خواهد بود بهتر است در سفرهای داخلی 2 ساعت قبل از پرواز و در پروازهای بین‌المللی 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید.
  • تهیه شناسنامه یا گذرنامه، آماده‌سازی مدارک واکسیناسیون و گواهی سلامت معتبر، اصل برگه پرداخت کرایه حمل و تکمیل فرم مخصوص از جمله مواردی هستند که باید برای سفرهای هوایی به همراه داشته باشید.

  • فراموش نکنید چند ساعت قبل از پرواز به حیوانات خانگی خود غذای سبک بدهید و همچنین در پروازهای طولانی از قرار دادن  آب و غذای کافی در قفس آنان مطمئن شوید.
  • بهتر سات قفس را در چند روز قبل از پرواز تحویلی بگیرید تا حیوان خانگی شما به آن عادت کند و اگر لازم دانستید یکی از لباس‌هایتان را در قفس کنار آن قرار دهید تا احساس ناامنی نکند.
  • توجه داشته باشید حداقل سن لازم برای حمل سگ یا گربه در پرواز 10 هفته و در برخی کشورها حداقل 12 هفته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *