آنچه در مورد دلایل ریجکتی ویزای کانادا لازم است بدانید!

۲۴ آذر ۱۴۰۲ ۵ دقیقه
فهرست مطالب
 • رایج‌ترین دلایل ریجکتی ویزای کانادا
 • اقدامات پس از ریجکت شدن ویزای کانادا
 • دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا
 • نکاتی که شانس شما را برای پذیرش درخواست ویزای تحصیلی کانادا افزایش می‌دهد
 • ویزای کانادا: آنچه لازم است بدانید

امروزه مهاجرت به یکی از موضوعات پرچالش تبدیل شده است. از طرفی یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی، کشور کاناداست که سیاست‌های مهاجرتی خاصی را دنبال می‌‌کند. اگر شما هم قصد مهاجرت به این کشور را دارید و از اطرافیان زمزمه‌هایی در مورد احتمال ریجکت ویزای کانادا می‌شنوید، شاید وقت آن رسیده تا به‌طور مفصل در مورد دلایل ریجکتی ویزای کانادا آگاهی داشته باشید.

عمونوروز قصد دارد در این مقاله ضمن بررسی هر یک از این دلایل نحوه پیشگیری از بروز آن‌ها را نیزبرایتان توضیح دهد. بخش دیگری از مقاله هم به معرفی راهکارهای درست دریافت ویزای کانادا اختصاص داده‌ شده است.

رایج‌ترین دلایل ریجکتی ویزای کانادا

شاید برای شما این مشکل پیش آمده باشد که بعد از صدور مدارک اخذ ویزا، با مشکل برگشت آن برخورد کنید درحالی‌که نمی‌دانید واقعاً چرا چنین اتفاقی افتاده است.

لازم است موارد زیر را به‌عنوان دلایل متداول برگشت ویزای کانادا در نظر داشته باشید:

 • مدارک ارسالی ناقص هستند: توصیه می‌کنیم یک‌بار دیگر مدارک خود را چک کنید تا از درست بودن آن‌ها مطمئن شوید. این دلیل، اولین و مهم‌ترین مورد برگشت ویزای شماست.
 • کمبود تضمین مالی:مهم است که بتوانید مدارک کافی برای تضمین مالی داشته باشید. این مدارک نشان‌دهنده توانایی شما برای تأمین هزینه‌های سفر و اقامت در این کشور هستند..
 • وجود سوابق کیفری: فراموش نکنید که نداشتن سابقه کیفری روند ورود و پذیرش شما را به کشور مقصد آسان‌تر می‌کند. در صورت وجود هرگونه سابقه کیفری این شبهه پیش می‌آید که برای امنیت عمومی عامل تهدید هستید.
 • حفظ استانداردهای بهداشتی: یکی از دلایل ریجکتی ویزای کانادا مشکلات جسمی است. به همین دلیل لازم است گواهی پزشکی برای اثبات وضعیت سلامتی‌تان داشته باشید.

 

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

برگشت ویزای تحصیلی استرس زیادی به افراد چشم‌انتظار تأیید ویزایشان وارد می‌کند. اگر از دانشجویانی هستید که تمایل دارند در کانادا تحصیل کنند باید مجوز تحصیل و ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید. پس از پذیرش در مؤسسات آموزشی تعیین‌شده (DLI)، مراحل درخواست و دریافت ویزا و مجوز تحصیل را طی خواهید کرد.

خوب است بدانید که بالا بودن تعداد درخواست‌های مهاجرت یکی از دلایل اصلی رد شدن درخواست شماست. بنا بر آمار موسسه مهاجرت و شهروندی کانادا (CIC)، هرسال به‌طور میانگین، ۳۰٪ از کل درخواست‌های ویزای تحصیلی کانادا رد می‌شوند.

از طرفی، آمار چندین سال اخیر نشان می‌دهد که نرخ ریجکت درخواست‌های ویزای کانادا برای دانشجویان مقطع کارشناسی بیشتر از دانشجویان مقطع دکترا بوده است.

نکاتی که شانس شما را برای پذیرش درخواست ویزای تحصیلی کانادا افزایش می‌دهد

پس از آگاهی از دلایل ریجکتی ویزای کانادا، بهتر است نکاتی را به خاطر بسپارید که شانس اخذ ویزای این کشور را برای شما دو برابر کند. برخی از این نکات عبارت‌اند از:

 • فهرست مدارک ضروری برای درخواست ویزای تحصیلی را برای خود آماده داشته باشید.
 • اطمینان حاصل کنید که فرم درخواست ویزا را با دقت و کامل پر کرده‌اید.
 • اگر برای شما دعوت‌نامه تحصیلی آمده است، اسکن دعوت‌نامه را از یک موسسه تعلیمی معتبر در کانادا بارگذاری کنید.
 • درصورتی‌که قصد درخواست تحت برنامه همکاران دانشجو (SPP) را دارید، توانایی مالی خود را اثبات کنید. توصیه می‌کنیم مبلغ 10 هزار و دویست دلار کانادایی را به‌حساب بانکی اسکوشیا واریز کنید تا گواهی تضمین مالی برای شما صادر شود.
 • اگر تجربه کاری دارید، مدارک مرتبط مانند فیش حقوقی یا صورتحساب بانکی را به‌عنوان مدرک مستند تجربه کاری خود ارسال کنید.
 • سوابق سفر و ویزاهای گذشته (اگر وجود دارد) را در مستندات ویزا پیوست کنید.
 • در زمان تکمیل درخواست آنلاین، به‌تمامی سؤالات مطرح‌شده در وب‌سایت سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا (CIC) پاسخ دهید.

اقدامات پس از ریجکت شدن ویزای کانادا

پس از ریجکت شدن ویزای کانادا ضرورت دارد که ابتدا با کمک یک متخصص ویزا، دلایل ریجکتی ویزای کانادا را دقیقاً بررسی کنید. با ارزیابی دقیق وضعیت، حالا می‌توانید اقدامات مناسب را جهت رفع این مشکل انجام بدهید.

برخی از مواردی که می‌توانید پس از ریجکت شدن ویزای کانادا انجام دهید عبارت‌اند از:

تقویت مدارک و درخواست مجدد ویزا

در این مرحله، درصورتی‌که نیاز به مدارک اضافی باشد، آن‌ها را به پرونده پیوست کنید. همچنین، اگر مدرکی درخواستی ارائه‌شده که نظر تأیید مقامات مربوطه مهاجرت را جلب نکرده است، می‌توانید مدرک کامل‌تر یا قوی‌تری را به‌جای آن ارسال کنید.

مثلاً اگر مأمور اعلام می‌کند که برنامه تحصیلی شما قانع‌کننده نیست، می‌توانید یک برنامه تحصیلی جدید و متقاعد‌کننده‌تر را تهیه و با مدارک به‌روز شده ارائه دهید.

درخواست بازنگری پرونده (Reconsideration)

اگر مطمئن هستید که پرونده شما هیچ نقصی ندارد و به‌اشتباه ریجکت شده است، می‌توانید بدون تغییر در مدارک، برای بازنگری پرونده را به مقامات مهاجرت درخواست بدهید.

اقدام به اعتراض در دادگاه (Court)

این راهکار در صورتی جواب می‌دهد که مطمئن باشید روند رسیدگی به پرونده‌تان در مراجع اداری منصفانه نبوده است. در این حالت، می‌توانید شکایت خود را به دادگاه عالی کانادا ارجاع دهید.

ویزای کانادا: آنچه لازم است بدانید

صدور ویزای کانادا یکی از بخش‌های اصلی و اولیه برای سفری امن به کشور موردنظر است. اگر فکر می‌کنید در این زمینه اطلاعات لازم را در اختیار ندارید یا ویزای شما ریجکت شده است، ضمن مطالعه مقاله می‌توانید برای آگاهی بیشتر از شرایط دریافت ویزا با واحد ویزا عمونوروز به شماره 02137974000 تماس بگیرید تا از مشاوره‌های تخصصی کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *