ویزای توریستی کانادا، معرفی و شرایط لازم

۲۸ مرداد ۱۴۰۲ ۶ دقیقه
فهرست مطالب
 • ویزای توریستی کانادا چیست؟
 • انواع ویزای توریستی کانادا
 • شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا
 • مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا

قطعا شنیده‌اید که طبق تسهیلات جدید دولت کانادا، ایرانیانی که دارای ویزای توریستی کانادا باشند، می‌توانند با تبدیل ویزای خود به ویزای کار باز (Open Work Permit) تا بهمن 1402 فرصت اقامت و کار در یکی از بهترین کشورهای جهان را به دست بیاورند؛ کشوری زیبا و پهناور در قاره آمریکای شمالی که دومین کشور وسیع دنیاست. کانادا دارای بالاترین نرخ سرانه مهاجرپذیری در دنیا نیز هست و برپایه آخرین آمار رسمی از سوی مرکز آمار کانادا در حدود 210 هزار ایرانی یا ایرانی تبار ساکن این کشور هستند.

همراه عمونوروز باشید تا با ویزای توریستی کانادا بعنوان یکی از پرطرفدارترین ویزاهای توریستی جهان و تمام موارد مربوط به مدارک و شرایط این ویزا بیشتر آشنا شویم. 

 

ویزای توریستی کانادا چیست؟

کانادا یک کشور مهاجر پذیر است که هر  ساله میلیون‌ها گردشگر و مهاجر با اهداف گوناگونی به آن سفر می‌کنند. به جز شهروندان کانادایی و افرادی که اقامت دائم دارند، همه کسانی که قصد ورود موقت به کانادا با هر هدفی از جمله گردشگری، تحصیل، کارگران موقت و… را داشته باشند باید پیش از ورود به این کشور ویزای اقامت موقت یا TRV (Temporary Resident Visa) بگیرند، ویزای توریستی کانادا یا ویزای ویزیتوری (Visitor Visa) هم یک نوع ویزای اقامت موقت محسوب می‌شود و رایج‌ترین روش برای ورود به کاناداست. طبق این ویزا برای یک مدت زمان مشخص که حداکثر ۶ ماهه است، می‌توانید در کانادا اقامت داشته باشید.

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا به دو نوع تقسیم می‌شود که شامل موارد زیر خواهد بود:

 • ویزای سینگل کانادا یا یک بار ورود (Single Entry): مدت اعتبار ۶ ماه
 • ویزای مولتیپل کانادا یا چند بار ورود (Multiple Entry): مدت اعتبار ۱۰ سال و هر ۶ ماه باید یکبار از خاک کانادا خارج شود.

نوع دیگری از ویزای توریستی کانادا هم به نام سوپر ویزا وجود دارد که برای افرادی صادر می‌شود که فرزندان یا نوه‌های آن‌ها شهروند کانادا هستند یا اقامت دائم کانادا دارند. این ویزا اعتبار ده‌ ساله دارد اما برای ایرانی‌ها با توجه به اعتبار ۵ ساله پاسپورت‌ها، به صورت ۵ ساله صادر می‌شود و با آن می‌توانید بعد از هر بار ورود به کانادا تا ۲ سال متوالی در این کشور اقامت کنید. اما بهتر است بدانید که افراد زیر 18 سال بدون داشتن یک قیم قانونی در کانادا نمی‌توانند به تنهایی به این کشور سفر کنند.

دریافت ویزای توریستی کانادای خود را با خیالی آسوده به کارشناسان عمونوروز بسپارید.

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا

 • سابقه سفر مناسب (حوزه شنگن، ژاپن، آمریکا، استرالیا و …)
 • تمکن مالی حداقل 500 میلیون تومان
 • دعوت‌نامه معتبر
 • شغل معتبر
 • اسناد ملکی و …

توجه داشته باشید به دلیل نبود سفارتخانه کانادا در ایران مسافران جهت انجام بیومتریک یا انگشت نگاری باید به نزدیک‌ترین کشوری که دارای سفارت کانادا هست از جمله ترکیه، گرجستان، ارمنستان، امارات و … سفر کنند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا

این مدارک شامل تمام اوراق هویتی از جمله پاسپورت، شناسنامه، مدارک شغلی، سابقه بیمه، فیش حقوقی، اسناد ملکی و…، تأیید انگشت نگاری و فرم‌های پر شده تقاضای ویزای توریستی هست. نامه هدف از سفر و ارائه سابقه سفر نیز الزامی‌ست.

همچنین یکی از مهم‌ترین مدارک، ارائه گزارش تمکن مالی و گردش حساب ۶ ماه اخیر هر شخص هست که حداقل 500 میلیون تومان خواهد بود. اگر دعوتنامه‌ای ندارید نیز نگران نباشید، با ارائه مدارکی چون رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت و بیمه مسافرتی می‌توان برای دریافت ویزای توریستی کانادا اقدام کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *