سفرنامه بانکوک، شهر فرشته‌ها

۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۴ دقیقه

وقتی به سفرنامه‌هام نگاه می‌کردم، با خودم گفتم: «عمونوروز، این‌بار باید یک سفر به کشورهای آسیای شرقی بری، جایی با فرهنگی متفاوت تا تجربه‌هایی متفاوت هم داشته باشی» فکر کردم تایلند می‌تونه گزینه خوبی باشه! پس یه تور تایلند گرفتم تا تجربه‌ای عالی از حضور در کشور معابد داشته باشم. سفرم به تایلند با شهر بانکوک شروع شد و اولین چیزی که نظرم رو به خودش جلب کرد، برخورد خوبِ تایلندی‌ها با توریست‌ها بود. بانکوک دیدنی‌های جالبی داره، یکی از این دیدنی‌ها موزه هنر در بهشت بانکوکه، موزه‌ای که دارای آثار سه‌بعدی و جذابیه. این موزه خیلی دیدنی بود و یکی از بهترین و سرگرم‌کننده‌ترین مکان‌هاست برای آدم‌هایی که دوست دارند عکس‌های خلاقانه بگیرند. تنوع مناظر و تصاویر هم در این موزه جوری بود که از دیدنش خسته نشدم. بعد از این بازدید و گشت هیجان‌انگیز، نوبت به مقصد بعدی رسید، کاخ پادشاه. بسته به اینکه هتل شما در کدوم قسمت بانکوک قرار گرفته می‌تونید پیاده یا با قایق از روی رودخونه خودتون رو به این قصر باشکوه برسونید.

وقتی به کاخ پادشاه یا گرند پالاس رسیدم، تقریبا صف شلوغی داشت و فکر می‌کنم صبح زود وقت بهتری برای بازدید از این مکان باشه. به هر حال تونستم وارد بشم و قسمت‌های مختلفی که قابل بازدید بود رو ببینم. بخش‌هایی از اقامتگاه سلطنتی، جواهرآلات و سکه‌های دربار تایلند، معبد بودا و موارد دیگه که حدود سه ساعتی زمان برد تا بتونم همه قسمت‌ها رو ببینم. یکی از نکات بازدید از این مکان سخت‌گیری نسبت به پوشش گردشگران بود. پس خاطرتون باشه، لباس مناسب و نسبتاً پوشیده داشته باشید. وقتی از کاخ سلطنتی خارج شدم، توجهم به اسکله مقابل کاخ جلب شد، از این اسکله و البته اسکله‌های دیگه شهر می‌شد تور قایق‌سواری روی رودخانه‌ی چائوپرایا رو تهیه کرد، پس معطل نکردم و با خرید یه تور قایق‌سواری، خودم رو مهمون مناظر زیبای شهر کردم که از خیابون‌ها نمی‌شد دید. بعد از برگشت به اسکله دنبال جایی برای خوردن غذا و کمی استراحت بودم. بانکوک رستوران ایرانی هم داره، اما من ترجیح دادم از بین غذاهای خیابانی که خیلی متنوع بودند یه پد‌تای خوشمزه بخورم. اغلب غذاهای خیابانی در بانکوک تمیز بودند و گردشگران زیادی هم از همین دست‌فروشان غذا می‌گرفتند. بعد از خوردن غذا رفتم برای دیدن یکی از مهم‌ترین و معروف‌ترین معابد بانکوک و تایلند، معبد بودای خوابیده. این معبد در نزدیکی کاخ سلطنتی قرار گرفته و فاصله چندانی ازش نداشتم. وقتی وارد معبد شدم واقعا از دیدن نوع معماریش شگفت‌زده شده بودم و جالب‌ترین قسمتش دیدن اون مجسمه‌ی طلایی عظیم بودا به شکل خوابیده بود. تعداد زیادی مجسمه بودا هم در این معبد قرار داشت. یکی از کارهای جالبی که مردم در این معبد انجام می‌دادند انداختن سکه داخل کاسه‌هایی بود که کنار این بودای خوابیده قرار داشت و اعتقاد داشتند براشون شانس میاره و باعث برآورده شدن آرزوهاشون می‌شه. آخرین جایی که رفتم معبد سپیده‌دم بود، درست روبروی مکانی که بودم قرار گرفته‌ بود و باید با قایق به طرف دیگه‌ی رودخونه می‌رفتم. داشت غروب می‌شد و منظره خیلی زیبایی از این معبد و تصویرش که روی آب می شد دید، ایجاد شده بود. معماری جالب و پر‌جزئیات، تزئینات هنرمندانه و روحی که در این بنا وجود داشت احساس بسیار خوبی رو به بازدید‌کننده‌اش منتقل می‌کرد. بعد از گرفتن چند عکس زیبا، کمی استراحت کردم، غذایی برای شام خوردم و به هتلم برگشتم تا فردا به باقی زیبایی‌های بانکوک برسم.

روز بعد به دیدن یکی از قدیمی‌ترین مکان‌های تاریخی بانکوک و تایلند رفتم، شهر سوخته آیوتایا. برای رسیدن به این شهر قطار، اتومبیل و قایق قابل استفاده هستند که من با قطار به اونجا رفتم و از ایستگاه قطار با ماشین خودم رو به این شهر تاریخی رسوندم. این شهر تاریخ پر فراز و نشیب و البته شکوهمندی رو پشت سر گذاشته و در نهایت توسط برمه‌ای‌ها به آتش کشیده می‌شه. این شهر پر از معابد بوده و حالا می‌شد در قسمت‌های مختلفش بوداهای زیادی رو دید. چند ساعتی به گشت و گذار و عکاسی در اونجا گذشت. اونقدر زیبا و شگفت‌‌انگیز بود که نمی‌شد ازش دل کند. بعد از خداحافظی از این مجموعه‌ی زیبا که جزو میراث جهانی یونسکو به حساب می‌یاد دوباره به بانکوک برگشتم. بعد از استراحت و خوردن نهار رفتم برای گشت‌زدن توی بازارهای محلی شهر و تهیه سوغات. ادویه، ظروف سنتی، مجسمه‌های فیل و بودا، شیرینی‌های مخصوص تایلندی و انواع پارچه از سوغاتی‌های تایلند محسوب می‌شن. شهر بانکوک علاوه بر بازارهای محلی که می‌شه سوغاتی‌هایی با قیمت مناسب در اونجا تهیه کرد، بازارها و مراکز خرید لوکس هم داره. درکنار این‌ها بازارهای شناور هم در نقاط مختلف شهر که روی قایق‌ها در جریانه، از جاذبه‌های دیدنی شهر محسوب می‌شه. تفریحاتی مثل شهر‌بازی، فعالیت‌های ورزشی و ماساژ هم جزء جدا نشدنی سفر به تایلند و بانکوک هستند که می‌شه تجربه‌اش کرد. سفر به تایلند، یکی از تجربه‌های هیجان‌انگیز و پر از شگفتی هر گردشگری محسوب می‌شه. امیدوارم شما هم بتونید دیدار زیبایی‌های بانکوک رو تجربه کنید!


گالری تصاویر بانکوک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *